Jubileumfestival 50 jaar VSB

Dit jaar is het 50 jaar geleden dat Volkssterrenwacht Bussloo zijn deuren opende voor het publiek.
Zo’n jubileum mag natuurlijk niet ongemerkt voorbij gaan en daarom wordt op zondag 7 september een heus festival georganiseerd.

Bezoekers kunnen op die dag genieten van lanceringen van modelraketten, VR-demonstraties, zonnewijzers, een bosspeurtocht en diverse activiteiten en spellen voor jong en oud.
Ook is er uitgebreid aandacht voor het fotograferen van vallende sterren, worden meteorietinslagen gedemonstreerd en kan men zelf micrometeorieten bestuderen.

Voor een hapje en een drankje wordt natuurlijk ook gezorgd.

’s Avonds kan men de verduisterde maan zien opkomen, net als op de officiële openingsavond van 18 november 1975 die destijds door de NOS live werd verslagen.

Het festival opent om 12.00 en de toegang is gratis.

Tijdens het festival is het niet mogelijk om te parkeren op het terrein van de sterrenwacht. Wie met de auto komt wordt verzocht gebruik te maken van (betaalde) parkeerplaatsen op het Recreatiegebied Bussloo of van openbare parkeergelegenheden in de omgeving.