De VOLKSSTERRENWACHT BUSSLOO heeft iedere vrijdagavond een KIJK-AVOND. De sterrenwacht is open vanaf 19.00 uur en om 20.00 uur begint in de zaal een presentatie over een actueel onderwerp uit de wereld van sterrenkunde, ruimtevaart en weerkunde. Inclusief een pauze duurt de presentatie tot ongeveer 22.00 uur. Bij helder weer kan er voorafgaand aan de presentatie, in de pauze en na afloop van de presentatie met de telescoop naar de sterrenhemel worden gekeken. Aanmelding voor de kijk-avond is niet nodig, maar onze zaal biedt plaats aan ca. 60 bezoekers, dus kom op tijd want vol is vol. De entreeprijs is €6 voor volwassenen en €3 voor kinderen t/m 14 jaar. Reserveren is niet mogelijk.
Bezoekers kunnen gratis parkeren op de parkeerplaats voor de sterrenwacht. (Voor de slagboom linksaf, langs de golfbaan, tot na de bocht.) Let op: aan parkeren achter de slagboom zijn kosten verbonden!
De presentaties zijn ook nog steeds via de livestream te volgen: Volkssterrenwacht Bussloo op Youtube
| ma | di | wo | do | vr | za | zo |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
Jupiter en zijn manen
20:00
Jupiter en zijn manen
mei 1 @ 20:00 – 22:00
![]() Alex Scholten neemt het publiek mee naar de reuzenplaneet Jupiter. Deze planeet is ’s avonds goed zichtbaar in het sterrenbeeld Stier. Met de telescoop zijn de vier grote manen zichtbaar. Ruimtemissies hebben de afgelopen decennia veel raadsels van deze bijzondere planeet ontrafeld. Maar er resteren ook nog veel mysteries. En waarom zijn er nieuwe ruimtesondes[...]
|
||||||
|
De ontdekking van de 21cm-radiostraling
20:00
De ontdekking van de 21cm-radiostraling
mei 8 @ 20:00 – 22:00
![]() De ontdekking, 75 jaar geleden, van de 21cm-radiostraling opende voor astronomen een nieuw venster op het heelal. Joris Robijn laat zien hoe Nederland hierin een belangrijke rol speelde en tot welke nieuwe inzichten dit al spoedig leidde. En nog steeds levert Nederland een aanzienlijke bijdrage aan het wereldwijde onderzoek naar radiostraling.
|
||||||
|
Sterrenstof zijn wij – gastspreker Margot Brouwer
20:00
Sterrenstof zijn wij – gastspreker Margot Brouwer
mei 15 @ 20:00 – 22:00
![]() Net als in haar boek ‘Sterrenstof zijn wij’ neemt Margot Brouwer, sterrenkundige, het publiek in deze lezing mee in haar levenslange worsteling met existentiële vragen. Wat doe ik hier op Aarde? Wie of wat ben ik? Heeft mijn leven zin? En wat gebeurt er met me als ik uiteindelijk sterf? Via de filosofie van De[...]
|
||||||
|
Onze buur, de Maan
20:00
Onze buur, de Maan
mei 22 @ 20:00 – 22:00
![]() De Maan is voor velen niet alleen het meest opvallende hemellichaam aan de sterrenhemel, maar ook het mooiste om door een telescoop te bekijken. Wat vertellen de ‘zeeën’, kraters, walvlakten en andere fraaie kenmerken over de geschiedenis van de Maan? Hoe maak je een mooie foto van de Maan? En landen er binnenkort weer mensen[...]
|
||||||
|
Amateur-astronomie en wetenschap
20:00
Amateur-astronomie en wetenschap
mei 29 @ 20:00 – 22:00
![]() Wetenschappelijk onderzoek wordt niet alleen door professionele astronomen uitgevoerd. Ook amateurastronomen gebruiken geavanceerde technieken voor allerlei soorten onderzoek al dan niet in samenwerking met professionals. Jaap van ’t Leven laat zien op welke terreinen van de astronomie amateurs actief zijn en een belangrijke bijdrage leveren aan wetenschappelijk onderzoek.
|




